mytracknet_dribbblemytracknet_dribbble

Mytracknet nedir?

Blockchain ve kripto para dünyasına ilgi duymak dışında bu freelance projeyle içine de girdim. Waves platformu çatısı altında PRE-ICO projesi olan mytracknet bu fırsatı değerlendirdiğim blockchain projesi oldu.

Mytracknet'i özetlemek gerekirse;

Bluetooth tracker teknolojisini kullanarak bu iş için özel oluşturulmuş bir blockchain ağı ile bağlantılı app platformu oluşturmayı amaçlıyor. Hem kaybettiğiniz değerli eşya veya hayvanınızı bulmak konusunda yardımcı oluyor. Hem de siz bu kaybolan şeyleri bularak ödül veya indirimler kazanıyorsunuz. Farklı kurumsal çözümleri de beraberinde getiren bu yapının partnerleriyle bir çok farklı çalışma önerisi var. 

Ne yaptım?

Malumunuz blockchain projeleri ve token, bitcoin vb. terimler ve konular bir çok yatırımcı, bireysel kullanıcı/müşteri için hala yabancı gelebiliyor. projeler kendilerini venture capitallere anlatmakta zorluk yaşıyorlar. Mytracknet'i takip eden biri olarak projeyi bir örnekle anlatan sunum hazırlama demosu işini gördüm ve ben de bunu gerçekleştirebilirim diye düşündüm.  İletişim kurduktan sonra brief üzerinde anlaştık ve sketchler çıkmaya başladı. Konu başlıklarına göre bunları sunuma çevirdim ardından yaptığım çalışmaları küçük animasyon slidelarına çevirdim. ICO sürecindeki VC'lerle görüşmelere giden bir yapının içinde olmamı sağlamak yanında ilk defa token veya bitcoin (esasen MTNT) üstünden ödeme aldığım işim oldu.

 

Screen Shot 2019-06-26 at 14.57.54Screen Shot 2019-06-26 at 14.57.54